تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

روان کوک دوازده ساله شد

0

پژوهشکده ی سنتور نوزدهم مرداد ماه همزمان با دوازدهمین سالگرد اختراع روان کوک ، مراسم شب پژوهشکده ی سنتور را در مرکز همایش های برج میلاد تهران به اتفاق جمعی از اهالی هنر برگزار کرد.

این مراسم که با اجرای احسان کرمی همراه بود ، ضمن دوازدهمین سالگرد اختراع روان کوک توسط داوود غلامی شیرازی ، رونمایی از آلبوم خلوتگاه من با نوازندگی مسعود شناسا و صدای ذاکر حسین را در پی داشت.
اولین سخنران این برنامه ، استاد آذر سینا از بزرگان عرصه ی موسیقی بودند و در ادامه استاد شناسا به روی صحنه رفتند.
حین مراسم ، تیزر مربوط به نحوه ی کار و هدف ساخت روان کوک پخش شد که مضمون آن روان تر کوک شدن روان کوک نسبت به سایر سنتور های سنتی و البته سخت تر و پیچیده تر قرار گرفتن سیم آن بود.
در خلل مراسم از اسم استاد شجریان به عنوان اولین خریدار روان کوک برده شد و باعث مباهات سازنده ی آن بود.
داوود غلامی شیرازی (مدیر پژوهشکده ی سنتور ) ، مخترع و نوازنده ی روان کوک ، به عنوان سخنران بعدی روی صحنه رفت و ضمن خوش آمد گویی به حضار درباره ی سختی ها و ممارست های ساخت روان کوک صحبت کرد. وی همچین گفت :《ما در ایران سازی برای کودکان نداریم و من سنتور روان کوک را برای کودکان آوردم تا جای ولز و کلیه ی ساز های غربی را در ایران بگیرد.》
در ادامه ی برنامه ، گروهی از کودکان به سرپرستی شیوا الله وردی موسیقی را به همراه روان کوک و سایر ساز ها به روی صحنه بردند.
از جمله مهمانان مهم این مراسم می توان به هومن برق نورد و همسرش و علی زند وکیلی اشاره کرد که از ابتدا تا انتها در مراسم حضور داشتند.
در پایان مراسم هم از تندیس های دست استادان سنتور که توسط داوود غلامی شیرازی ساخته شده بود ، رونمایی شده و تقدیم به هر کدام از اساتید شد.

در ادامه عکس های ملیکا انصاری را بیینید:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ