تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سومین دوره مسابقه «رضا کروریان»

0

سومین دوره مسابقه رضا کروریان در قالب دومین دوره از فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران نیمه اول شهریور ماه برگزار می‌شود.

فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران از تاریخ از 10 تا 17 شهریور ماه در 8 روز پیاپی برگزار خواهد شد. امسال فستیوال با تغییری نسبت به دوره پیش همراه با مراسم اختتامیه و اهدای جوایز برگزیدگان سومین دوره مسابقه رضا کروریان (برگزار شده در سال 97)، با همکاری و تعامل دانشگاه تهران و حضور یوآخیم هاینس استاد آهنگسازی و مدیر استودیوی موسیقی الکترونیک در دانشگاه موسیقی هانوفر، دیمیتری پاپاگئورگیو استاد آهنگسازی دانشگاه ارسطوی در شهر تسالونیکیِ یونان و اولریکه براند استاد ویلنسل دانشگاه هنر برلین برگزار خواهد شد.

این فستیوال 8 روزه شامل کنسرت الکترونیک و لایو الکترونیک، سمینار، سخنرانی، نمایش ویدئو آرت، پرفورمنس، مستر کلاس آهنگسازی و … می‌شود.

در فستیوال امسال بیش از پنجاه قطعه موسیقی الکترونیک از پنجاه آهنگساز از ایران، آلمان، ایتالیا، اوروگوئه، ژاپن، استونیا، روسیه، فیلیپین و …اجرا خواهد شد.

همچنین امسال اختتامیه جایزه رضا کروریان که در سالهای گذشته به صورت جداگانه برگزار می‌گردید در قالب فستیوال موسیقی الکترونیک تهران برگزار می‌شود.

حضور در این فستیوال برای کلیه علاقمندان آزاد است و به زودی جدول زمانی اجراهای مختلف و برنامه فستیوال بر روی سایت رسمی گروه موسیقی یارآوا و شبکه‌های اجتماعی و خبری قرار خواهد گرفت.

 

فستيوال بين‌المللی موسيقی الكترونيك تهران در دوره گذشته با استقبالِ كشورهای ديگر از برگزاری اين مسابقه در ايران و بازتاب برگزاری اين مسابقه در نشريات تخصصی موسيقی معاصر آلمان، مانند «موزيك تكسته» و «پوزيسيون» و در نتيجه تمايل به همكاری از طرف ديگر كشورها، و در عينِ حال، تمايل گروه يارآوا و خانواده‌ كروريان برای ملی نگه داشتنِ مسابقه (به جهت حمايت از آهنگسازان جوان ايرانی)،  از سال دومِ مسابقه تصميم به گسترش فعاليت و برگزاری فستيوال بين‌المللی موسيقی الكترونيك در همكاری با دانشگاه‌های مختلف گرفته است كه مسابقه‌ كروريان، نيز بخشی از اين فستيوال می‌باشد.

سال دوم مسابقه كه همزمان با اولين دوره از فستيوال بين‌المللي موسيقی الكترونيك تهران بود، با همكاری و مشاركت دانشگاه موسيقی تئاتر و رسانه‌ي هانوفر (آلمان)، لابراتوار موسیقی معاصر و دپارتمان مطالعات موسیقی در دانشگاه ارسطو تسالونیکی (يونان)، مرکز رسانه‌های دیجیتال و لابراتوار تولید چند رسانه‌ای كنسرواتوار لوئيجي كروبينی فلورانس (ايتاليا)، انجمن فرهنگی هشت‌هنر فلورانس (ايتاليا) و با حمايت  باشگاه موسيقی ارسباران، در فرهنگسرای ارسباران، خانه‌ نمايش دا، نشر هنوز و گالری ديد برگزار شد.

در فستيوالِ هشت روزه دوره گذشته، آثاری در زمینه موسیقی الکترونیک، پرفورمنس، اینستالیشن، ویدیو آرت، سمینار، نشست های تخصصی، مسترکلاسهای آهنگسازی و …به اجرا درآمد. از تبعات مثبت اين فستيوال، تعاملِ فرهنگی با كشورهاي ديگر بوده كه طبق توافق به عمل آمده ميان گروه يارآوا با ايشان، در سال جاری، بالغ بر هفتاد اثر (از 40 هنرمند) از هنرمندان ايرانی در دانشگاه هانوفر آلمان، فستيوال «آف بوردِرز» در تسالونيكی يونان و فستيوال «بدن، نور، صدا» در فلورانس ايتاليا به اجرا درآمد.

 

رضا کروریان (آبان1350-اسفند1393) آهنگساز و نوازنده فلوت، گیتار، پیانو و… ؛ تئوری موسیقی، هارمونی و درس‌های اولیه‌ آهنگسازی را نزد علیرضا مشایخی آموخت و بعدها در دانشگاه به فراگیری جزئیات آهنگسازی با فرید عمران و كیاوش صاحب‌نسق پرداخت. كروریان آهنگسازی را به طور جدی‌تر خارج از دانشگاه با صاحب‌نسق دنبال کرد و در ادامه، مبانی موسیقی الكترونیك را نزد شاهرخ خواجه‌نوری و آروین صداقت‌كیش فرا گرفت و از تجربیات یوآخیم هاینتس در زمینه‌ موسیقی الکترونیک بهره‌مند گردید. از رضا کروریان دو سی‌دی با نام‌های «اتاق بنفش» و «الكترومینیمال» در زمینه‌ موسیقی الکترونیک منتشر شده است.

گروه موسیقی «یارآوا» به‌ یاد رضا کروریان (آهنگساز موسیقی الکترونیک) مسابقه و جایزه‌ای را به نام این هنرمند و در زمینه‌ موسیقی الکترونیک برگزار می‌کند. این برنامه با همفکری خانواده‌ رضا کروریان برگزار و حمایت مالی این مسابقه توسط خانواده‌ این آهنگساز فقید انجام می‌شود.

سومین دوره مسابقه رضا کروریان در قالب دومین دوره از فستیوال بین‌المللی موسیقی الکترونیک تهران نیمه اول شهریور ماه 97 برگزار می‌شود و ورود برای عموم علاقمندان آزاد است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ