تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کمپین «صدایم شو» را به خانواده های اوتیسم تقدیم کردم

0

رضا صفاری خواننده ،ترانه سرا ،آهنگساز و تنظیم کننده قطعاتی چون «معجزه» و «سال من» ضمن تشریح فعالیت های تازه خود از کمپین صدایم شو و ترانه معروف او بابلی کره که توسط گروهی در شیکاگو اجرا شد سخن گفت؛ گفت و گوی کوتاهی با او داشتیم که در ادامه می خوانید:

در ابتدا می خواهم از فعالیت های اخیر خود بگویید ؟

چند سالی است که آهنگ ها و ترانه هایم را خودم می نویسم ومی سازم ؛ البته جسارتی است که در مقابل این همه شاعر و آهنگساز به خرج داده ام ؛ من در حقیقت خواننده هستم اما نوشتن ترانه و آهنگ ها کمک می کند که بتوانم موزیک مناسبی را همراه با شعر دلخواه انتخاب کنم.

سال من آخرین قطعه ای بود که منتشر کردم هنوز هم بعد از سه سال این آهنگ طرفداران خاص خود را دارد. ترانه محلی «بابلی کُره» کار دیگرم است که آن را بازخوانی کردم ؛سه ماه پیش در شیکاگو اتفاق جالبی رخ داد ، یک گروه کر بزرگ آمدن این کار را به صورت هم خوان تنظیم کردند و روی صحنه بردند دقیقا با همان کلام گیلکی که من اجرا کرده بودم؛ وقتی از این موضوع باخبر شدم بسیار عصبانی بودم اما بعد از مشاهده اسم خود درکار بسیار شوکه شد م؛ با رهبر این ارکستر هم تماس گرفتم و از طریق اینترنت شعر اصلی کار را به آن دادم.

یعنی قطعه «بابلی کُره» را نخستین بار شما اجرا کردید ؟

این کار یک کار فلکولر و محلی است که بسیاری از خوانندگان اپرا و کلاسیک هم آن را اجرا کردند؛ من هم آن را چند سال پیش در سبک پاپ کار کردم ؛ این اثر یکی از کارهای معروف من است .

لطفا کمی هم از کمپین «صدایم شو» بگویید هدف از تشکیل آن چه بود؟

ترانه «تنها میشم توخیالت» را قبلا آماده کرده بودم این اثر را بعدا با اسم کمپین «صدایم شو» به خانواده های اوتیسم تقدیم کردم برای همین می توانم بگویم که نخستین هنرمندی هستم که بدون دریافت یک ریال برای اوتیسم کاری انجام داده ام این کار را تنها برای شادکردن خانواده های این بیماران انجام داده ام ؛ بعد از انتشار این آهنگ همه جذب این کمپین شدند . شاید به این شهرتی که می خواستم نرسیدم ولی دلهایی را بدست آوردم که بی نهایت برای من ارزش دارد.

در حال حاضر کار جدیدی را برای انتشار آماده نکرده اید؟

من متولد دوم خرداد هستم ؛ زادروز من در زمان امتحانات بود؛ امسال به مناسب تولدم قطعه ای را آماده کرده ام این کار در مرحله میکس ومسترست وقرار است در روز تولدم پخش شود.

آهنگ تازه ام با صدابرداری ، ترانه ،ملودی و تنظیم خودم آماده شده است ؛ حتی طراحی کاور هم بر عهده بنده بوده است. اسم آهنگ تولد است یا شروع ترجیع بند آن می تواند نام دیگری برای آن باشد.

قطعه دیگری هم به نام دیوانه آماده کرده ام که در سبک هاوس و ترنس است که همه کارهای آن هم بر عهده خودم بوده است ؛ از این پس همه کارهایم شخصی ست ، از داستان ها و احساسات واقعی ام سرچشمه خواهد گرفت.

نظر شما درباره پخش آهنگ ها از سایت های مختلف چیست؟

فکر می کنم منبع خوبی وجود ندارد ، ما می خواهیم کاری را که منتشر می کنیم به خوبی شنیده شود ولی کدام سایت است که اثری را به خوبی پخش کند البته برخی کانال ها هم وجود دارند که در آن آهنگ ها به خوبی شنیده می شود برای همین تلاش داریم با آنها در این باره صحبت کنیم تا کارهایمان از این کانال ها پخش و دیده شود.

سخن پایانی؟

الان کارها به بیراه رفته است دیگر مثل گذشته نیست ،دوست دارم کاری را که ضبط می کنم به دل بنشیند و باعث خوشحالی مخاطبان شود؛ اگر ترانه ای می نویسم متن آن همدردی باشد،.خدا استعدادی به من داده که مردم را خشنود کنم .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ