تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

روزبه نعمت‌الهی: این آخرین کنسرت من در پایتخت است

0

هم‌آهنگ- محدثه برهانی: کنسرت «روزبه نعمت الهی » در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.
به گزارش اپلیکیشن هم‌آهنگ  “روزبه نعمت الهی” خواننده آلبوم های “سرزمین مادری” ،”هفته عاشقی”،”عمو زنجیر باف” و “داروگ” که آخرین کنسرت تهران اش در ۲۵ ادیبهشت ۹۵ با استقبال شدید مخاطبان موسیقی رو به رو شده بود ، در حال انجام تمرینات نهایی برای کنسرت ۲۸ تیر است.
این هنرمند که دو نسل از مردم ایران با صدای او خاطره سازی کرده اند، گفت و گوی مفصلی داشته است با موسیقی فارس که در ادامه می خوانید:
بعد از یک سال روی صحنه رفته اید دلیل این غیبت طولانی و قهر با کنسرت های پایتخت چیست؟
+علت این قهر و غیبت مردم شهر نبوده اند،شرایط موجود در تهران باعث این اتفاقات شده بود ،شرایطی که باعث می شود من دستم در تمام زمینه ها بسته باشد.از انتخاب روز سالن گرفته، که متاسفانه شرکت ها زود تر از آنچه که تصورش را کنید برای فصلی یا حتی سال جاری سالن را رزرو می کنند که هنرمندان تحت قرار دادشان کنسرت برگزار کنند و همین امر سبب می شود تا من ،که خود بدون تکیه به شرکتی کنسرت برگزار می کنم برای کنسرت هایم روزهای سوخته وسط هفته را انتخاب کنم تا سخت گیری های ارشاد برای اخذ مجوز و…
کنسرت های روزبه نعمت الهی گران ترین کنسرت حال حاضر ایران است، چه چیزی سبب این تفاوت قیمت می شود؟
+ گران بودن قیمت بلیط در کنسرت های من نسبت به باقی کنسرت ها دلایل زیادی دارد،ما با احترام کامل به مخاطب و چیزهایی که مخاطب در کنسرت می شنود همراه با ارکستری بزرگ و طراحی حرفه ای روی صحنه می رویم که این امر خود سبب وجه تمایز ما با دیگر هنرمندان است،طراحی متفاوت و گسترده دلیل دیگری است ضمن اینکه بخشی از درآمدمان در این کنسرت ها صرف امور انسان دوستانه و خیریه می شود که این موضوع برای من بسیار خوش آیند است.
البته قابل به ذکر است که کنسرت من گران ترین کنسرت نیست و حقیقتا بجز بلیط های قسمت وی آی پی باقی قسمت ها از نظر رنج قیمتی فرقی با کنسرت های دیگر ندارد.
گویا در این کنسرت مهمانان ویژه ای دارید، کمی در این خصوص توضیح می دهید؟
+بله،در این کنسرت مهمانان ویژه ای دعوتم را پذیرفتند که برایم بسیار خوش آیند است اما ترجیح میدهم اسامی محفوظ بماند تا مخاطبینم در این کنسرت سورپرایز شوند.
روند انتشار قطعات و موسیقی حال حاضر ایران در حیطه پاپ را چگونه میبینید؟
+ موسیقی پاپ این روزها گیج و سرگردان است، متاسفانه بسیاری از هنرمندان موسیقی هنوز ابتدایی ترین و اصلی ترین کار ممکن یعنی احترام به گوش مخاطب را در کاهایشان لحاظ نمی کنند
موسیقی برای تمامی لحظات زندگی یک انسان ساخته می شود که در آن کلام بسیار مهم و تاثیرگذار است ،شنونده باید پس از شنیدن یک قطعه به آن فکر کند و نتیجه بگیرد.
البته مخاطب صحبت های من هنرمندان حرفه ای که برای انتشار آهنگی زمان بسیار صرف می کنند، به کلام و موسیقی استفاده شده در کارهایشان فکر می کنند و آکادمیک موسیقی را یاد گرفته اند،نیستند
تفاوتی بین کنسرت ۲۵ اردیبهشت و ۲۸تیر ایجاد شده یا صرفا تمدیدی است از آن کنسرت؟
+کنسرت ۲۸ تیر متفاوت تر از کنسرت ۲۵ اردیبهشت روی صحنه می رود.
آهنگ ها مجددا تنظیم شده و با تنظیم جدید اجرا می شوند، همچنین تغییرات مثبتی در اعضای گروه صورت گرفته است.
طراحی صحنه در این کنسرت کاملا متفاوت خواهد بود و …
ضمن اینکه این کنسرت به احتمال زیاد آخرین کنسرت من برای سال ۹۵در پایتخت خواهد بود.
در حال حاضر چه برنامه هایی برای انتشار آلبوم و تک آهنگ دارید؟
+در حال حاضر تمام تمرکزم برای انتشار قطعات جدیدم است که به امید خدا در روزهای آینده منتشر می شود،البته به دلیل وسواس کاری مشخص نیست کدام آهنگ را اول منتشر کنم.
قطعه ای را نیز برای ایران آماده کرده ام که امیدوارم به یک جمع بندی نهایی برسیم ، بعد از خواندن قطعه “ایران وطن من “کار خیلی سخت شده است و طبیعتا مخاطب انتظار کاری بهتر را دارد ،این کار تا سه ماه آینده منتشر خواهد شد.
در خصوص کنسرت های شهرستان چه رویه ای را در پیش دارید؟
+متاسفانه امکانات محدود شهرستان ها قدرت مانور در اجرای کنسرت را از ما می گیرد.کنسرت های شهرستان من همیشه دلی و تهی از سود مالی بوده است آن هم با امکانات محدود.
مشتاق هستم کنسرت هایی نظیر کنسرت تهران را در شهرستان های مختلف اجرا کنم اما این امر منوط بر امکانات شهرستان ها و برگزار کننده ای قدر در این زمینه است.
من پیش قدم می شوم و با عشق از برگزار کنندگان خوب شهرستان که توانایی برگزاری کنسرتی ایده آل را دارند، دعوت به همکاری می کنم تا با همکاری هم بتوانیم کنسرت هایی نظیر کنسرت تهران را در شهرهای مختلف اجرا کنیم.

منبع: اختصاصی هم‌آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ