تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

مراسم رونمایی از آلبوم «از نهان تا بیکران» برگزار شد

0

مراسم رونمایی از آلبوم «از نهان تا بیکران» عصر دیروز با حضور نیلوفر محبی ، میثم مروستی و محسن رجب پور مدیر شرکت ترانه شرقی در «شهرکتاب فرشته» برگزار شد.

در ابتدای ویدیو یی از قطعه آلبوم «از نهان تا بیکران» به نام «نیلی» که سال گذشته منتشر شده بود از مانیتور پخش شد، در این کلیپ نیلوفر محبی با دردست داشتن ساز ویولن این قطعه بی کلام را می نواخت.
بعد از اتمام این ویدیو نیلوفر محبی از شکل گیری این اثر آلبوم گفت: مدتی بود که ایده هایی درباره ترکیب تم و ملودی های ایرانی و غربی که پیش از این ساخته بودم داشتم. بعد از آنکه تصمیم گرفتم این کار را انجام دهم با هیچکس به مفهوم و ایده مشترک نرسیدم تا آنکه خودم دست به کار شدم و به این باور رسیدم که می توانم این کار را انجام دهم ،یک نوازنده ایده پرداز و حرفه ای چون میثم مروستی هم در این راه به من کمک کرد. ضمن اینکه بتوانم کارهایی که ساختم را به صورت ویدیو منتشر کنم، با تمام سختی ها از هیچ مانعی کوتاه نیامدم و به نتیجه رسیدم.
وی افزود: این کار نخستین ویدیویی است که از وزارت ارشاد مجوز رسمی دارد، ویدیوی دوم هم قطعه «چوپی» بود که با شرایط موجود سعی کردیم برای مجوز آن خط قرمزها را رعایت کنیم تا آنکه این قطعه هم به کمک شرکت ترانه شرقی منتشر شد. محسن رجب پور و تیم شان برای به ثمر رساندن ویدیو و آلبوم خیلی به من کمک کردند.
در ادامه میثم مروستی نوازنده ویولن که در این آلبوم به همراه نیلوفر محبی به دوئت قطعه «بیکران» و «زمزمه با او» پرداخته بود گفت: شاید نیلوفر محبی به عنوان نخستین بانویی است که توانسته آلبوم خود در این فضای موسیقایی در سراسر کشور منتشر کند، جسارت وشجاعت او جای تبریک دارد چون کار سختی را انجام داده است. خیلی از دوستان هنرمند شرایط تولید آلبوم را می دانند. تولید چنین کارهایی آسان نیست. تلفیق موسیقی الکترونیک و کلاسیک بخشی از هنری ست که در وجود ایشان نهادینه ست که به عنوان گام اول انجام شده است. امیدوارم همه دوستان هنرمند دست دردست هم دهند تا شاهد اتفاقات بهتری باشیم.
دربخش دیگری از این مراسم نیلوفر محبی در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص اجرای صحنه ای خود گفت: خیلی دوست داشتم که در این مکان یکی از قطعات آلبوم را اجرا کنم ولی اجرا کردن قطعات امکان پذیر نبود اگر بشود دوست دارم اجرای صحنه ای هم داشته باشم.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آلبوم های بی کلام مخاطبان کم تری را درگیر خود می کند چه فاکتورهایی را برای جذب مخاطبان در نظر گرفتید گفت: با بازخوردی که آلبوم دارد خیلی به این موضوع فکر نکردم به هیچ عنوان نمی شود برای این چیزها فاکتوری انتخاب کرد.کلام است که مخاطب را جذب می کند وبا آن ارتباط برقرار می کند اما موسیقی بی کلام برای عوام وجه مشترک ندارد .خیلی فکر نکردم که باید چه کاری انجام دهم که موزیک من را گوش کنند تنها چیزی که به ذهنم رسید اتفاق افتاد وآن را دنبال کردم من ریسک کردم واز موسیقی خالتوری گذشتم .این تجربه ای جدید برای من بود ؛وقتی قطعه بی کلام ساختم خیلی ها تعجب کردند. کار عجیبی که من کردم این بود که وارد مسیری (موسیقی الکترونیک) شدم که برای من نبود برای همه جالب بود که چطور یک دختر چنین موسیقی کار می کند.
در بخش بعدی این مراسم کلیپ قطعه «چوپی» پخش شد سپس نیلوفر محبی ضمن معرفی دو مهمان خود گفت: امروز دو مهمان عزیز دارم که قلب من هستند این آلبوم را به پدر و مادر عزیزم تقدیم می کنم .
در پایان مراسم محسن رجب پور درباره این اتفاق گفت: ترانه شرقی در ادامه رفتارهای هنری خود به بخشی که پرداخته نمی شود پرداخته است البته پیش ار این هم این کار را کردیم ولی خوشحالیم که امروز این اثر را منتشر کردیم خوشحالم که توانسته ام قدمی در فهم موسیقی بردارم ؛ امیدوارم آثار تمام کسانیکه در این عرصه فعالیت می کنند را بتوانیم تولید کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که انتشار این آلبوم کارخاصی بوده که ریسک بالایی هم داشته است برای جذب مخاطبان آن چه فاکتورهایی را در نظر گرفته اید گفت؟ اگر قرار است به وجه مالی توجه کنیم باید کار خاصی انجام دهیم و اگر قرار بود که جایگاهی کسب کنیم در سالهای گذشته نشان داده ایم. در کنار مجموعه ای پرفروش از آثار هنری که می تواند بار فرهنگی جامعه را به دوش بکشد ما حمایت کردیم از بیش از 100قطعه موسیقی که شاید 50 اثر از آن آثار پرفروش بود . ما هیچ وقت چنین آثاری را از سوپرمارکتها منتشر نمی کنیم چون می دانیم این کار به شان اثر ضربه می زند برای همین این آثار را در جایی تولید می کنیم که مخاطب خود را دارد .افتخار این را دارم که جز نفرات اول هستم که چنین کاری را انجام داده ام.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ