تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سعید شهروز: نسل ما جاده صاف خوانندگان امروزی بود

2

سعید شهروز از روزهای کنونی موسیقی در مقایسه با سالهای اوجش گلایه کرد.
خواننده«غزلک» در گفت و گو با هم‌آهنگ به مقایسه دیروز و امروز وضعیت خوانندگان مطرح عرصه موسیقی پاپ پرداخت و در این باره گفت: سالنهای کنسرت انحصاری در اختیار شرکت ها قرار می گیرند و ما نیز به دلیل اینکه در زمان سوخته نمی خواهیم کنسرت برگزار کنیم ، موفق نمی شویم به دیدار هوادارانمان برویم.
شهروز در ادامه صحبتهای خود اظهار داشت: روزهای خوب سالن ها دست شرکتهاست و آنها فقط به خوانندگان خود اجازه برگزاری کنسرت در روزهای خوب را می دهند. این درحالی است که ما به نوعی پیشکسوت هستیم و حق آب و گل داریم. اما این چیزها به هیچ وجه درنظر گرفته نمی شوند. به همین دلیل است که من و نسل من بی انگیزه شده ایم اما همچنان دنبال جایی خوب هستیم که کنسرت خود را در آن برگزار کنیم.
وی درخصوص بازخوانی آثار خود و پخش مجددشان گفت: آهنگهایی که در گذشته خوانده بودم و بسیار مورد پسند و استقبال مردم واقع شده بوده اند را بازخوانی و بازنشر می کنم چون می خواهم مردم ارتباط خوبی که با من داشتند را حفظ کنند . این روزها انتشار آلبوم کاری عبث و بیهوده است و مردم دیگر استقبالی از آلبومها نمی کنند. من که زمانی همیشه پرفروش بودم، این بار اصلا آلبومم فروش خوبی نداشت. چون همان آلبوم با دهها آلبوم دیگردر قالب یک فلاش مموری توی اتومبیل ها مورد استفاده قرار می گیرند و کسی کپی رایت را در نظر نمی گیرد. فقط زحمتش با ماست و هزینه ای که صرف آن می کنیم. چون مردم ما برای موسیقی هزینه نمی کنند.
سعید شهروز در ادامه صحبتهای خود افزود: واقعا مردم برای چه هزینه کنند وقتی می توانند از جای دیگر آهنگهایی را که بابتشان زحمت کشیده شده است را رایگان تهیه کنند. باید فرهنگسازی کرد اما این فرهنگسازی برای امروز جوابگو نیست بلکه به درد چهل سال آینده می خورد.
وی همچنین گفت: وقتی مردم به راحتی با گوشی می توانند آهنگ بسازند و بخوانند و منتشر کنند، اصلا دیگر کارها ارزش چندانی پیدا نخواهد کرد چرا که هیچ اصول حرفه ای در آنها رعایت نمی شود. کل زندگی مردم را بازی های اینترنتی و موبایلی و … پر کرده است و چنین فضاهایی هرگز جای عشق و محبت و عاطفه نیست که در آن موسیقی رشد کند. واقعا مشخص نیست مردم چه می خواهند، چون هر روز دنباله روی یک نفر هستند و فردا که خواننده جدید بیاید دنباله روی اومی شوند.
سعید شهروز در پایان با بیان اینکه کودکان سهم بسزایی در سلیقه والدین دارند و امروزه همه چیز برعکس شده است، گفت: ما هواداران خود را داریم اما این عده نیامده اند فرزندان خود را به موسیقی ما نزدیک کنند بلکه این فرزندان هستند که دست پدر و مادر را می گیرند و با خود به کنسرتهایی که دوست دارند، می برند. ما به عنونا خواننده نسل قبل فقط راه باز کن بودیم و اصلا پولی بابت فعالیتمان گیرمان نیامد. در عوض هرچه خواننده ممنوع کار بود به بازار موسیقی راه یافتند و سلیقه مردم را پایین آوردند. از این همه آشفتگی و بی برنامگی غمگینم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

2 دیدگاه

  1. این که عکس بهزاد رئیسی نیست!!!! 😐
    اگه تو گوگل یه سرچ میکردید همچین گافی نمیدادید 😐

    • اشکان آزادبخت در

      با سلام, مصاحبه با آقای شهروز بوده و عکس هم آقای شهروز هستند.

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ