تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سحر شاطری : هیچ زمانی برای دنبال کردن رویاهامون دیر نیست

1
سحر شاطری نوازنده درامز که تاکنون با گروههای بوی گندم ، متسو ، پروشات، گروه دات و دف نوازان جم فعالیت داشته است، اخیرا نوازندگی در عرصه تئاتر را به تجربیات حرفه ای خود اضافه کرده است؛ با این بانوی هنرمند پیرامون فعالیت های حرفه ای خود وتجربه ای که در نوازندگی تئاتر داشته است گفت وگویی داشتیم که در ادامه می خوانید:

در جشنواره تئاترفجر به عنوان نوازنده درنمایش رویای یک نیمه شب تابستان حضور داشتید از تجربه نوازندگی خود در این کار بگویید؟
اخیرا در تیم نوازندگان تئاتر «رویای یک شب نیمه تابستان » حضور داشتم ، تصورمی کنم ۷۰ الی ۸۰ شب همراه این گروه بودم ، خیلی تجربه خوبی بود ؛با وجود آنکه این کار خیلی نفس گیر بود ولی بسیار لذت بردم چون کار تئاتر چیزی جدا از دیگر فعالیت های موسیقی ام بود.
چون یهویی به گروه اضافه شدم سر تمرینات نبودم ؛ ۱۶آبان هم بخش دوم اجراهای رویای یک شب نیمه تابستان شروع شد، در حقیقت از اول آذرتا ۱۲ بهمن ماه با این گروه شروع کردم، این اولین کار تئاتری من بود.

چگونه این کاربه شما پیشنهاد شد؟
به درخواست یکی از نوازندگان گروه به تیم تئاتر رویای یک شب نیمه تابستان پیوستم .
در ابتدا قرار شد به عنوان نوازنده کاخن کار خود را شروع کنم ولی بعد یک نیم ست درامز هم اضافه شد که این اتفاق موجب شد موزیک جاندار تر شود.
کار در کنار این گروه تجربه خوبی را برای من رغم زد.؛ بازیگران، کارگردان و نوازندگان همه دوست داشتنی و پر انرژی بودند . شاید با این تجربه در آینده کارهای تئاتر دیگری هم انجام دهم .

تجربه نوازندگی در تئاتر چه تفاوتی با کارهایی که تاکنون انجام داده اید داشت؟
اولا هر شب باید اجرا می رفتیم ، خستگی آن به مراتب خیلی بیشتر از کار کنسرت است و اینکه یک ادغامی از موسیقی و تئاتر در زندگی شما ایجاد می شود. هیجان کار با بزرگان موسیقی هم خودش تجربه بامزه ای بود، در این کار موقعیت هایی برای من ایجاد می شد که مجبور بودم از برخی از کارهایم صرف نظر کنم ؛ ولی من تمام خستگی را به جون خریدم چون این کار برای من بسیاردوست داشتنی بود. از اتفاقات هیجان انگیز این کار موسیقی نمایش آن بود که در بخش بین المللی کاندید شد.

چه خبر از اجراهای گروه هایی که در آن مشغول هستید؟
اگر خدا بخواهد اسفند ماه با ارکستر دف نوازان جم کنسرتی داریم، هنوز تاریخ اجرای گروه های متسو ودات (شهره سلطانی) مشخص نشده است ولی مشغول تمرین هستند.

کار کردن با کدام گروه را بیشتر دوست دارید؟
کار کردن با هر گروه شیرینی خاصی دارد چون هر کدام سبک های متفاوتی دارند.
شیوه هرگروه کار مرا سخت می کند اما باید مواظب باشم از کیفیت کارم کاسته نشود.
شما علاوه بر اجرا مشغول تدریس هم هستید ؟ چگونه از پس این همه کار بر می آیید! تداخلی بین آنها ایجاد نمی شود؟
چرا خیلی سخت است ، مخصوصا زمانی که در پروژه تئاتر رویای یک شب نیمه تابستان بودم ؛ هماهنگی لازم برای رسیدن به همه کارها سخت بود ، گروه هایی که در آن فعالیت دارم خیلی ملاحظه من را کردند ؛ از سوی دیگر طوری برنامه ریزی کردم که درساعات شروع کلاس هایم تداخلی ایجاد نشود .

کار با کودکان سخت نیست؟
سخت و شیرین است مخصوصا زمانیکه ساز کوبه ای مثل درامز یا کاخن به آنها آموزش می دهی ، به خاطر انرژی زیادی که آنها دارند وقتی ساز کوبه ای به آنها آموزش می دهی هیجان آنها چند برابر می شود.
کار با کود کان سختی های خود را دارد، وقتی بدانی که چگونه باید با آنها برخورد کنی کار برایت راحت می شود من آموزش را با بازی پیش می برم چون می دانم کودکان عاشق بازی هستند. در آخر به آن نتیجه ای که به دنبالش بودم می رسم. در حال حاضر مدتی است با گروه ارکستر ملودی هوران در حال همکاری هستم.
هیچ وقت به این فکر کردی که در آینده چه کاری می خواهی انجام دهی منظورم این است که آیا نمی خواهی به طور مستقل فعالیت های خود را دنبال کنی ؟
هنوز تصمیمی نگرفته ام که از گروه ها جدا شوم ،ترجیح می دهم با همین گروه ها که کار میکنم با کیفیت خوب کار کنم. اگر کار در یک الی دو گروه دیگر به من پیشنهاد شود نمی دانم چکار کنم.

تا حالا به آرزوی خود رسیدی! مثلا با خواننده هایی که دوست داشتی همکاری کردی؟
به عنوان بانوی نوازنده درامز و کاخن ،دروغ است بخواهم بگویم تا کنون با کسانی که دوست داشتم کارکرده ام ، ولی کار با شهره سلطانی و گروه دف نوازان و حضورم در تئاتر رویای یک شب نیمه تابستان اتفاق دوست داشتنی برای من بود .
ولی در مورد این که بخواهم کارم را به صورت مستقل ارائه دهم یک فکرهایی دارم اگر بشود و اتفاق بیافتد خیلی خوشحال می شوم.
شما اشاره کردید به گروه دات چگونه با این گروه آشنا شدید؟
آشنایی من با گروه دات طی یک اتفاق بامزه رخ داد؛ ابتدا با من تماس تلفنی مبنی بر در خواست همکاری با این گروه گرفته شد؛ خیلی خوشحال شدم ولی متاسفانه به دلیل شرایطی نتوانستم همکاری کنم ، بعد دوباره همه چیز چرخید و باعث شد همکاریم را با این گروه شروع کنم ، خیلی خوشحالم با این گروه همکاری می کنم چون همه خیلی خوب ، با انرژی و حرفه ای هستند.
به جز اجرا و تدریس کار دیگری در پیش ندارید؟
درگیر موسیقی فیلم کوتاه «نیستن» هستم که کارگردان آن علی میانجی است. قرار است این فیلم اردیبهشت ماه در جشنواره فرانسه حضور داشته باشد.
سخن پایانی؟
دعا می کنم همه کسانیکه هنر و موسیقی را دوست دارند به جایگاهی که دلشان می خواهد برسند . برای بانوان نوازنده دعا می کنم که خیلی پیشرفت داشته باشند تا بتوانند بیشتر روی صحنه حضور داشته باشند.
دوست دارم صحنه های بیشتری تجربه کنم، درامز ساز راحتی نیست که به عنوان یک نوازنده بتوانم در گروه های خوانندگان پاپ حضور داشته باشم اما امیدوارم این اتفاق رخ دهد. خدا رو شکر هر روز عرصه موسیقی ما پیشرفت می کند مطمئنم به زودی شاهد این اتفاق خواهم بود. به آدم ها توصیه می کنم رویاهای خود را دنبال کنند ، هیچ زمانی برای دنبال کردن رویاهامون دیر نیست.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. مامان آنی در

    ایشان فوق العاده هستند. هم از نظر نوازندگی و هم از نظر ویژگی های خوب اخلاقی و دقت نظر و شکیبایی در کار با کودکان.

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ