تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

استقبال مخاطبان تبریزی از اجرای ارکسترملی ایران

0

ارکستر ملی به رهبری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی در تبریز به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، ارکستر ملی ایران به رهبری و مشاور هنری فریدون شهبازیان و خوانندگی سالار عقیلی در ادامه سفرهای استانی، راهی شهر تبریز شد.

اجرای ارکستر ملی در دو سانس و با استقبال 3 هزار نفری مخاطبان تبریزی رو به رو بود؛ ایرج شهین باهر شهردار تبریز و سید هادی بهجت تبریزی فرزند استاد شهریار میهمانان ویژه این برنامه بودند.

در این اجرا قطعات اوورتور آوار، تبریز در مه، ساغر، سبکبال، از تنهایی گریه مکن، از خون جوانان وطن، پرلود جام تهی، مرا رها مکن، سپید و سیاه، به یاد صبا نغمه ترک، گلرخ، خوشه چین، سرود گل ، ایران و قطعه آذربایجانی آیریلیق توسط هنرمندان ارکستر نواخته شد.

شهردار تبریز در حاشیه این اجرا  در مورد حضور ارکستر ملی ایران در این شهر گفت: تبریز یکی از مراکز فرهنگ و هنراست و شرایط به نحو مطلوب فراهم شد که ارکستر ملی در اینجا حضور داشته باشد. استقبال خوبی که از این ارکستر شد نشان از این می‌دهد که مردم با فرهنگ تبریز دوست دارند از این دست اجراهای فاخر و سنتی استفاده کنند و پذیرای برنامه هایی این‌چنینی باشند.

شهین باهر در مورد اجرای ارکستر ملی افزود: اجرای بسیار خوبی از ارکستر شاهد بودیم به نحوی که از تشویق‌های مدام تماشاگران می‌شد تشخیص داد که تا چه حد از این اجرا رضایت داشته اند. همچنین آقای شهبازیان از چهره‌های مطرح و یکی از افتخارات موسیقی ایران به شمار می روند.

وی درباره خواننده این ارکستر هم گفت: سالار عقیلی هم از هنرمندان خوب و توانمند در عرصه موسیقی سنتی است و با توجه به نوع موسیقی که اجرا می کند همواره در خطه آذربایجان از محبوبیت بالایی برخوردار است.

شهردار تبریز گفت: امیدواریم در برنامه های بعدی نیز بتوانیم در خدمت این عزیزان باشیم و شهرداری تبریز این آمادگی را دارد که در خصوص حضور هنرمندان و گروههای شاخص موسیقی همکاری و مشارکت لازم را داشته باشد. سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز هم در حوزه فرهنگ و هنر برنامه‌های متنوعی دارد و آماده دعوت از گروه های ملی در سالن همایش‌های بین المللی تبریز هستیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ