تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سلیم موذن‌زاده «سلطان الذاکرین» درگذشت

0

سلیم موذن‌زاده که به سلطان الذاکرین مشهور است از مداحان و ذاکران مشهور اهل‌بیت در سن ۸۰ سالگی به علت کهولت سن و البته بیماری قلبی در بیمارستان امام خمینی اردبیل درگذشت.

سلیم موذن زاده اردبیلی در سال ۱۳۱۵ در اردبیل به دنیا آمد. صدای خوش و ارادت به اهل بیت(ع) میراث خانوادگی خاندان او بود. پدرش شیخ عبدالکریم موذن‌زاده اردبیلی نخستین موذن رادیوی ایران به شمار می رود و اذان برادرش رحیم موذن‌زادهٔ اردبیلی، معروف ترین و محبوب ترین اذان حال حاضر به شمار می رود.

آن مرحوم بطور متوسط روزانه پنج ساعت از عمر خود را صرف مداحی کرده و بیش از دو هزار عنوان نوار کاست مربوط به برنامه های او از زمان پیدایش ضبط صوت تاکنون به زبان های عربی ، فارسی و آذری موجود است. مرحوم موذن زاده بارها گفته بود که حنجره اش وقف حضرت سیدالشهداء (ع) است و درست نیست که از آن برای موارد دیگر استفاده نماید
اعجاب و توانایی بی وصف در اجرای برنامه های گوناگون مداحی ، نوحه خوانی ، مولود خوانی ، اذان و قرائت قرآن مجید از دوران نوجوانی وی را در ردیف یکی از مطرح ترین افراد در این رشته ها قرار داده است.

نوحه “زینب زینب” او که با سوز و گداز فراوان همراه است، معروف ترین اثر به جا مانده از اوست که نه تنها اهالی آذربایجان که حتی کسانی که آذری زبان نیستند ، با آن همنوایی و همراهی می کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ