تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

روایت پیانویی احتشامی از ساخته های همایون خرم منتشر می شود

0

آلبوم «همایون های همایون» روایت پیانویی سامان احتشامی از ساخته های همایون خرم ۹ تیرماه همزمان با سالروز تولد این آهنگساز و نوازنده ویلن منتشر می شود.

سامان احتشامی آهنگساز و نوازنده پیانو با اعلام این خبر گفت: من افتخار این را داشتم که همانند مردمان کشورم بخشی از آهنگهای همایون خرم که در منزلمان پخش می شد را گوش و زمزمه کنم.

وی ادامه داد: در سن ۱۴ سالگی در اولین اثرم بنام «باغ به باغ» نیز افتخار آشنایی با استاد خرم را داشتم و از ایشان اجازه گرفتم تا آثارشان را اجرا کنم و بعدها نیز در دومین و سومین اثرم نیز برخی آثارشان را نواختم.

این نوازنده پیانو با اشاره به آلبوم «پری کجایی» بیان داشت: این آلبوم بر اساس ملودی های بزرگان موسیقی ایران است که در آن هم با اجازه استاد خرم آثار ایشان را هم اجرا کردم. در سن ۱۷ سالگی و بعد از فوت استادم «جواد معروفی» از طرف استاد همایون خرم برای اجرا در کنسرت هایشان دعوت شدم و افتخار نوازندگی کنار ایشان را در کنسرت های تالار وحدت، برج میلاد و نمایشگاه بین المللی داشتم.
احتشامی با بیان اینکه طی سال های اخیر در تمامی آلبوم های همایون خرم نوازندگی کرده ام، اظهار داشت: به دنبال ارتباط خوبی که در همه این سال ها با خانواده استاد خرم داشتم و با پیشنهاد بابک چمن آرا دوست دیرین و ناشر خوب کشورمان تصمیم به ضبط اثری همزمان با تولد همایون خرم گرفتیم .

وی افزود: به پیشنهاد بابک چمن آرا مدیر نشر بتهوون نام «همایون های همایون» برای این آلبوم انتخاب شد که در آن آهنگ های همایون خرم در دستگاه همایون را با پیانو اجرا کردم .در واقع این اثر ۴۴ دقیقه ای که مخاطب بدون وقفه فقط پیانو نوازی را می شنوند و آهنگ ها بوسیله مدلاسیون هایی به هم مرتب شده اند، برداشتی از آثار همایون خرم داشته ام .
این نوازنده پیانو در خاتمه خاطر نشان کرد: آلبوم «همایون های همایون» ۹ تیرماه به مناسبت تولد استاد همایون خرم توسط مرکز موسیقی بتهوون منتشر خواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ