تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

تولد پروژه سامورایی در کجشنبه‌ها

0

در ششمین تجربه از اجراهای مجموعه کجشنبه‌ها، سیاوش امامی، ماکان اشگواری و محمدرضا اصغری، تحت عنوان پروژه سامورایی روی صحنه می‌روند.

این پروژه بر اساس ایده ی سیاوش امامی شکل گرفته. او به واسطه‌ی سابقه دوستی‌اش با ماکان اشگواری و محمدرضا اصغری، آن‌ها را به این تجربه دعوت کرده، بر این اساس که این سه هنرمند اولین تجربه ی همنوازی شان با این ترکیب را، با حضور مخاطب تجربه کنند، و این اتفاق به بداهه ترین شکل ممکن بیفتد. اولین رویارویی موسیقایی این سه نفر، روز شنبه دوم دی ماه رخ خواهد داد. آنها نام سامورایی را برای این پروژه برگزیده اند، چرا که هنگام اجرا، هر لحظه با چالش‌های جدیدی روبرو خواهند بود و باید در لحظه به آنها واکنش نشان بدهند.

سیاوش امامی راه اندازی پروژه میوت ایجنسی در کارنامه هنری خود دارد. او به نوعی اولین تجربیات موسیقی تریپ هاپ را در ایران انجام داده و با همین دیدگاه هم آلبوم مرد خواب آلود را تنظیم کرده است. امامی همچنین گیتاریستِ گروه بهنا است. او همچنین تجربه همکاری با کالین بیس ، بیسیست گروه راک کَمِل را در کارنامه هنری خود دارد.  ماکان اشگواری خواننده‌ای که با هنرمندانی چون سردار سرمست، حمزه یگانه، امین طاهری، پویا احصائی، او و دوستانش، بمرانی و… همکاری داشته است. تفکرات او در آلبوم کماکان مهدی ساکی هم تاثیر گذار بوده و همراه با امیر صارمی آلبوم دور را منتشر کرده است. ماکان از جمله موزیسین‌هایی است که از همکاری‌های نو استقبال می‌کند و در پروژه های متفاوتی حضور دارد. محمدرضا اصغری تولید و ساخت آلبوم آفتاب‌های همیشه با خوانش آیدا شاملو را در کارنامه دارد که به نوعی ترکیبی از شعرخوانی‌های مینیمال آیدا و موسیقی راک است. همکاری با پویا محمودی، سهیل نفیسی، علیرضا اشرف پور و هشتگ تهران تنها بخشی از فعالیت‌های موسیقایی اوست.

ماکان اشگواری در رابطه با این پروژه می‌گوید: همیشه آرزو داشتم اتفاقی را با مخاطبمان شریک شویم، که فقط خودمان در تمرین ها با آن مواجهیم: خطاها، و معجزه ها. ما معجزه‌های بداهه را در طول تمرینات رصد می‌کنیم، گزینش می‌کنیم، و سعی در تکرار آنها داریم. اما تکرار دیگر خود اتفاق نیست، نسخه‌ی دیگری از چیزی است که در زمان مرده. قابل بازیابی نیست. ما نمی‌خواهیم مخاطب ضعف‌هایمان را ببیند. می‌خواهیم محصولی شسته رفته و تمیز ارائه بدهیم و اشتباهاتمان را در استودیوی تمرین جا بگذاریم. پروژه سامورایی یک پروژه برهنه است، به پیشنهاد سیاوش امامی. اولین باری است که من با سیاوش امامی همنوازی می‌کنم، و همچنین محمدرضا اصغری. اگر اشتباهی هست برهنه ست، و اگر اگر اگر جایی پتانسیلی برای معجزه ای باشد، شاید مجالی برای رخ نشان دادن پیدا کند.

اجرای چندرسانه‌ای سامورایی روز دوم دی ماه در سالن تئاتر شهرزاد واقع در خیابان نوفل لوشاتو تجربه خواهد شد. علاقه‌مندان برای دیدن و شنیدن تجربه‌های کجشنبه به طراحی و کارگردانی هنری پیمان قدیمی و مدیریت سیامک قلی زاده می توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ