تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آلبوم «سرو بالایِ سَهی» منتشر شد

0

آلبوم سرو بالای به آهنگسازی و نوازندگی تار امیر شریفی و خوانندگی محمد اسماعیل قنبری و نوازندگی تنبک حسین زمانی روانه بازار نشر موسیقی شد.

این آلبوم که ساز و آوازی در حوزه­ی موسیقی دستگاهی ایران است با رویکردی هنری و جدی و با نیت حفظ اصالت­های موسیقی کلاسیک ایرانی توسط آهنگساز و خواننده­ی اثر تولید شده است.

در دفترچه­ی این آلبوم به قلم امیرشریفی که پیش از این آهنگسازی و تولید و نشر آلبوم­هایی چون “برافشان”، “چهارسو” ، “حُزّان” و “مجموعه تصانیف عارف قزوینی “را در کارنامه­ی خود دارد     می­خوانیم:

امروزه با رشد فزاینده‌ی گرایشاتِ مردم پسند درموسیقی ایرانی، بیش از پیش شاهد رنگ باختن یکی از هنری­ترین اَشکال ارائه­ی موسیقی دستگاهی؛ یعنی ساز و آواز و در مقابل شاهد رونق کم سابقه­ی تصنیف و ترانه خوانی درموسیقی ایران هستیم؛ این نخستین ضرورتی است که مارا به طراحی و اجرای این ساز و آواز نسبتاً بلند ترغیب نمود.

امیر شریفی که عضو هیات علمی دانشکده­ی موسیقی دانشگاه هنر است چهار قطعه برای این آلبوم ساخته و دو تصنیف از رپرتوار تصانیف قاجاری را برای این آلبوم تنظیم کرده­است.

مراسم رونمایی این آلبوم با حضور عوامل تولید و اجرای زنده­ی بخش­هایی از این آلبوم دوشنبه 19 آذر ساعت 20 در گالری آ واقع در خیابان کریم­خان­زند،خیابان آبان جنوبی کوچه­ اردشیر ارشد پلاک 7 برگزار خواهد شد.ورود برای علاقه ­مندان آزاد است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ