تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

گزارش شبكه تلويزيون «فرهنگ» مسكو از کنسرت گروه موسیقی «باقدسيان»

0

شبكه تلويزيون «فرهنگ» مسكو از کنسرت گروه موسیقی «باقدسيان» در روسیه، در برنامه‌ای گزارش داد که کنسرت پیام عزیزی در دانشگاه چايكوفسکی؛ در تبادل فرهنگ موسیقی دو کشور مؤثر بود.

پیام عزیزی خواننده موسیقی عرفانی به همراه گروه موسیقی «باقدسيان» در كنسرواتور چايكوفسکی در شهر مسکو؛ بزرگترین و معتبرترین دانشگاه موسیقی دنیا در شهر مسكو در کشور روسیه برنامه اجرا ‌کرد. این کنسرت از طریق شبكه تلويزيون «فرهنگ» مسكو به صورت زنده برای علاقمندان به موسیقی در کشور روسیه پخش شد.
تلويزيون «فرهنگ» مسكو از كنسرت پيام عزيزى و گروه موسیقی عرفانى «باقدسيان» در دانشگاه موسيقی چايكوفسكى گزارش داد که؛ با همکاری دانشگاه چایکوفسکی كنسرت پيام عزيزى برگزار شد و این کنسرت در تبادل فرهنگ موسیقی دو کشور مؤثر بود. خانم «مارگاريتا كاراتيگينا» مسئول بخش بين‌الملل كنسرواتوار چايكوفسكى در این مورد می‌گوید كه كنسرت پيام عزيزى باعث شده است که فرهنگ یکدیگر را بیشتر بشناسیم و هیچ چیزی بهتر از شناخت موسیقی کشورها نیست که در واقع نشان دهنده فرهنگ آن کشور است. برای ما شناخت موسیقی ایرانی به عنوان یک موسیقی بین‌المللی آسان و قابل فهم است.

در این گزارش همچنین آمده است: گروه موسیقی «باقدسیان» در مسکو کنسرت اجرا کردند؛ این گروه توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامى دعوت شدند. این گروه که از پيام عزيزى خواننده و 5 نوازنده نوازنده تشکیل شده است؛ چند روز گذشته وارد مسکو شدند تا با هنرشان درباره فرهنگ و وطن خود سخن بگویند. در این گروه، از ساز کمانچه به عنوان یک ساز کلاسیک ایرانی استفاده شده است. همانند لهجه‌های مختلف یک زبان، هر ملودی مربوط به یک استان و منطقه خاص است که لهجه‌های مختلف کُردی در آن استفاده شده است. همچنین ساز سنتور نیز به عنوان یک ساز سنتی ایرانی در این گروه، جایگاه خود را دارد.

پيام عزيزى با گروه موسیقی عرفانى «باقدسيان روز 10 دسامبر 2017 در سالن اركستريون مسكو در شهر مسكو پايتخت كشور روسيه، در روز 11 دسامبر 2017 در سالن فيلارمونی در شهر ولادی قفقاز مرکز جمهوری اوستیای شمالی ـ آلانیا از واحدهای فدرال کشور روسیه و همچنین در روز 15 دسامبر 2017 در كنسرواتوار چايكوفسکی بزرگترین و معتبرترین دانشگاه موسیقی دنيا کنسرت موسیقی عرفانی برگزار کرده بود.
در كنسرت‌های کشور روسيه، مجموعه‌اى از موسيقى عرفانى و خانقاهى، موسيقى ايرانى، موسيقى فولكلور مناطق مختلف كُردستان از جمله؛ هورامى، ليلاخ و سنندج، بادينى و كرمانجى، سقز و مكريان و مجموعه موسيقى كُردى شهرى با صدای پيام عزيزى اجرا شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ