تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شب فرهنگ و هنر شبستر در برج آزادی برگزار شد

0

برج آزادی در شب عید سعید غدیر خم میزبان فرهنگ و هنر شبستر به همت نشریه پیام شبستر بود.

به گزارش روابط عمومی برج آزادی، به عقیده نعمت اله پایان رئیس مجموعه فرهنگی هنری آزادی این برج به همه اقوام تعلق داشته و دارد. در همین راستا در طی سالیان گذشته همواره میزبان هموطنان از نقاط مختلف کشور بوده و سعی در معرفی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی داشته است.

شامگاه چهارشنبه هفتم شهریور نیز هموطنان شهرستان شبستر با حضور در سالن اصلی برج آزادی در پاسداشت فرهنگ این منطقه برنامه های ویژه ای اجرا کردند.

دکتر علی اکبر صفی پور مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی در بخشی از این برنامه با اشاره به خصوصیات مردم شبستر گفت: شهروندان این منطقه به آسایش، راستی و صداقت مشهورند که باعث افتخار است. این خطه علی رغم کمتر شناخته شدنش مهد بزرگانی چون شیخ محمد خیابانی، میرزا فتح علی آخوندزاده، میرزا معجز شبستری و .‌‌.. در تاریخ ایران زمین بوده. شبستری از جمله شاعرانی است که اشعارش در همه زمانها معنا و مفهوم دارد و این نشان از درک بالای او از هستی دارد. اشعار وی ما را از جمود فکری می رهاند.

در این برنامه هنرمندان شبستر به اجرای شعرخوانی، موسیقی، موسیقی روایی و حرکات آیینی پرداختند.

همچنین دکتر صالحی، مدیرعامل نشریه پیام شبستر، نعمت اله پایان رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و دیگر مدیران فرهنگی هنری در این مراسم حضور داشتند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ