تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

آلبوم «آتشی در نیستان» شهرام ناظری منتشر شد

0

آلبوم موسیقی «آتشی در نیستان» استاد «شهرام ناظری»، در آستانه سی امین سال انتشارش، توسط شرکت ایران گام منتشر شد.

آلبوم ماندگار «آتشی در نیستان» با صدای استاد ناظری، یکی از ارزشمندترین آثار موسیقایی است که سه دهه پیش به انتشار رسیده و کماکان همراه و نوازشگر گوش و قریحه ایرانیان دوستدار موسیقی اصیل تا به امروز پیش آمده است. این اثر از جمله تولیدات موسیقی است که دسترسی به آن در بازار موسیقی بصورت فیزیکی چندان میسر نیست و می توان گفت از آلبوم های کمیاب در بازار می باشد.

آلبوم «آتشی در نیستان»، شامل قطعاتی به عناوین «سپیده» -آواز در گوشه حجاز، هم‌نواز آواز جلال ذوالفنون، شعر خیام-، «آتشی در نیستان»- مقدمه و تصنیف، ساخته شهرام ناظری، شعر از مجذوب تبریزی-، «یار مرا»، «قطعه ضربی حجاز» -ساخته جلال ذوالفنون، شعر از مولانا-، «قطعه ضربی»، -بر مبنای ملودی محلی مازندران، ساختهٔ جلال ذوالفنون-، «آن کیست»، -بداهه‌نوازی و بداهه خوانی بر مبنای لحن محلی مازندرانی، هم‌نواز آواز: جلال ذوالفنون- و «ارغوان»، -تصنیف ساخته شهرام ناظری، شعر حافظ- می باشد.

شایان ذکر است که این اثر، بر پایهٔ هم‌نوازی سه‌تار در سال ۱۳۶۷، با صدای «شهرام ناظری» و سرپرستی و آهنگسازی «جلال ذوالفنون» اجرا شده‌است. برخورداری از ریتم صحیح، متنی قوی و لحنی سوزان در این آلبوم، باعث شده تا آتش در نیستان اثری بی‌بدیل باشد و آنرا به یکی از ماندگارترین آثار استاد ناظری بدل سازد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ