تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

قصد داریم کنسرت رایگان در شهرستان ها برگزار کنیم

0

همایون شجریان در نشست خبری خداوندان اسرار از مجوز آلبوم استاد شجریان و آثاری که دو سال پیش استاد شجریان منتشر کرده و قرار است به صورت آلبوم منتشر شود خبر داد.
نشست خبری آلبوم خداوندان اسرار ظهر امروز با حضور سهراب پورناظری و همایون شجریان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ابتدای این نشست همایون شجریان خواننده آلبوم خداوندان اسرارگفت: چند روز پیش تصمیم گرفتیم آلبوم خداوندان اسرار را در روزچهارشنبه منتشر کنیم. فضای این آلبوم تصویری با کنسرت «آیینه‌ها» متفاوت است و ما حتی در طراحی دکور نیز تفاوت‌هایی را بین قطعات ایجاد کرده‌ایم.

وی افزود: مجموع این آثار به شکلی است که باید در دو لوح فشرده برای مخاطبان اجرا شود؛ ضمن اینکه تا آنجا که بنده اطلاع دارم، قرار بر این است که جدای از این آلبوم تصویری یک مستند نیز برای مخاطبان ارائه شود که برای رونمایی و ارائه آن برنامه‌های دیگری توسط شرکت «ایران‌گام» طراحی شده است. البته به شما اطمینان می‌دهم هیچ نفع مالی برای ارائه جداگانه اثر وجود نداشته و ما فقط به جهت اینکه باید این دو کار در قالب متفاوت به مخاطبان ارائه می‌شد، کار را به دو بخش تقسیم کردیم.

در ادامه سهراب پور ناظری گفت: آلبوم تصویری خداوندان اسرار به کارگردانی رخشان بنی اعتماد و با کمک باران کوثری (طراحی صحنه)، رضا صادقی (صدا برداری)، سپیده عبدالوهاب و هایده صفی‌یاری و مجتبی میرطهماسب آماده شده است.

وی افزود: ما آلبوم را پیش می بردیم ،آشنایی با باران کوثری موجب شد که برای طراحی صحنه از او کمک بگیریم، به پیشنهاد کوثری از رخشان بنی اعتماد خواهش کردیم که کار گردانی کار را قبول کنند. این کارگردان به راحتی هر کاری را قبول نمی کنند حتما این کار استانداردهای لازم را داشته که او همکاری با ما را قبول کردند.
این هنرمند در ادامه گفت: سال ۹۱ پروژه آلبوم را شروع کردیم و تاکنون حدود۵۳ اجرا را در شهرهای مختلف پشت سر گذاشته ایم. این کار در سه اپیزود با اشعار مولوی ،خیام و حافظ ساز بندی شده است.

در ادامه این نشست همایون شجریان درباره انتشار آثار استاد شجریان گفت: خوشبختانه کارهای پدر مجوز گرفته‌اند و آلبوم طریق عشق را چندی پیش منتشر کردیم در حال حاضر نیز بر روی دیگر آثار ایشان کار می‌کنیم این اثر متعلق به دو سال پیش است که هنوز شنیده نشده اما درباره اینکه ایشان می‌توانند روی صحنه بیایند یا نه باید بگویم فعلا چنین امکانی وجود ندارد و ما منتظریم مسیر درمان به خیر و خوبی طی شود.
سهراب پورناظری افزود: نمی‌خواهم از دولت گله کنم اما این طور مجوز دادن در این زمان صورت خوشی ندارد ای کاش این مجوز را چند سال پیش برای انتشار این آلبوم‌ها می‌دادند.‌ یکی از آلبوم‌هایی که قرار است از استاد شجریان منتشر شود اثر مشترک من با ایشان است که در زمان مشخص خود اعلام می‌کنم.

در ادامه این نشست همایون شجریان با بیان اینکه به دلیل نزدیکی روحیه‌ام با سهراب و طهمورث با آنها کار می‌کنم گفت: ما بدون تعصب پیش می‌رویم و خوشبختانه در این مدت که با هم همکاری داریم فرصت‌های بسیار خوبی پیش آمده که برای من بسیار لذت‌بخش بود. ما روحیات نزدیک به همی داریم و از ایده‌ها و کارهایی که متفاوت است نترسیدیم.

در پایان پور ناظری با اشاره به قطعه «رگ خواب» که بدون اجازه او در اختتامیه جشنواره فجر پخش شد گفت: متاسفانه بدون اجازه ما اتود «رگ خواب» را در جشنواره پخش کردند، نمی دانم از کجا آن را پیدا کردند، این موضوع مهم نیست، نکته مهم این است که بدون آن که یک ریال به همایون شجریان برسد این آهنگ شنیده می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ