تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شهرداد روحانی رهبر دائمی ارکسترسمفونیک تهران شد

0

هم‌آهنگ-سارا صادقی: نشست خبری ، معرفی رهبر دائمی ارکستر سمفونیک تهران با حضور شهر داد روحانی و علی‌اکبر صفی‌پور؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی سه شنبه ۱۲ مرداد ماه در تالار وحدت برگزار شد.
درابتدای این نشست علی‌اکبر صفی‌پور؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی طی سخنانی گفت: با تلاش های شبانه روزی وحمایت های معاونت هنری بنیاد رودکی اتفاقات خوبی برای ارکستر سمفونیک رخ داده است . با همه نوازندگان قرار داد بسته شده است واز مزایایی چون حقوق ثابت وبیمه برخوردار هستند. برای ارتقاء ارکستر نهایت تلاشمان را کردیم که از مسائل حاشیه ای دور باشد.

وی خاطر نشان کرد: در هیات مدیره به جمع بندی هایی رسیدیم و در نهایت تصمیم گرفته شد که دو ارکستر به صورت جداگانه داشته باشیم. ارکستر سمفونیک تهران وارکستر ملی که هردو ارکستر با رهبر ونوازندگان جداگانه فعالیت می کنند. شهرداد روحانی به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران انتخاب شده است که در کنار او یک نفر را به عنوان دستیار مد نظر قرار داده ایم وهمچنین قرار است یک شورای هنری پنج نفره به ارکستر تهران کمک کند.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی افزود: پنج نفری که قرار است به ارکستر تهران کمک کنند فعلا اسامی آنها نهایی نشده است . در این شورا قرار است کارهای فنی وتصمیم گیری ها انجام شود. شهرداد روحانی هم علاوه بر اینکه رهبری ارکستر را برعهده دارد عضو این شورا نیز هست.
سپس شهرداد روحانی به ایراد سخنانی پرداخت و گفت: خوشحالم که از امروز فعالیت خود را در ارکستر سمفونیک تهران شروع می کنم . درروزهای ۲۹ و۳۰ در تالار وحدت اولین اجرای ما شروع می شود.

وی افزود: تا آخر سال برنامه ارکستر منتشر می شود. برای آنکه ارکستر مسیر خوبی را در پیش بگیرد باید برنامه ریزی شده حرکت کند. ما قصد داریم با تمرینات هدفمند سطح کیفی ارکستر را بالا ببریم .در کنار ارکستر تهران از گروه های کوچکی که فعالیت دارند هم کمک می گیریم . من معتقدم دو فکر بهتر از یک فکر است به همین دلیل از این گروهها هم کمک می گیریم.
صفی پور در پایان عنوان کرد: بنیاد رودکی جز بخش خصوصی است که طبق تفاهم نامه، مسئولیت اداره ارکستر ها را بر عهده دارد ، برای بهتر شدن وضعیت ارکستر ما تلاش می کنیم از اسپانسرها کمک بگیریم . این کمک به این معنا نیست که تمام مسئولیت واداره ارکستر را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

عکس : مجید نیک نفس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ