تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«شارل آزناوور» در ۹۴ سالگی درگذشت

0

«شارل آزناوور» خواننده، ترانه سرا و بازیگر مشهور فرانسوی، شامگاه یکشنبه در سن ۹۴ سالگی درگذشت.

فرانک سیناترای فرانسه، تا چند روز پیش از مرگ روی صحنه به هنرنمایی مشغول بود. وقتی از او درباره چگونگی تداوم کار هنری و اجرای ترانه در این سن می پرسیدند، می گفت: «من پیر نیستم بلکه سالخورده ام و این دو با هم فرق دارند.»

عشق و احساسات عاشقانه، محور اصلی بسیاری از شاهکارهای موسیقایی شارل آزناوور هستند. یکی از تاثیرگذارترین ترانه های این هنرمندفرانسوی «مرا ببر» است که هرگز رنگ کهنگی به خود نمی گیرد.

محبوبیت ترانه های فرانسوی در ایران قدمت طولانی دارد. شاید علتش را بتوان متن های دلنشین و پرمحتوای ترانه ها و جذابیت خوانندگان دانست. شانسون های (ترانه) فرانسوی و خوانندگانی چون ادیت پیاف، ژولیت گرکو، ژاک برل و شارل آزناوور همیشه جایگاهی ویژه در میان ایرانیان علاقه مند به موسیقی خارجی داشتند.

این علاقه را می توان امروز در شبکه های اجتماعی ایرانی ها دید، چرا که بسیاری از دوستداران موسیقی خبر فوت این هنرمند را به جامعه هنر تسلیت گفته اند و بریده هایی از آهنگ های او را با هم به اشتراک گذاشته اند.

در زندگینامه ای که خود آزناوور نوشته، با عنوان «آزناوور به قلم آزناوور»، می گوید پس از دوره ای که همراه دوستانش سعی می کرد نقش یک مرد بزن بهادر را بازی کند، یک شب به زور او را روی صحنه فرستادند تا آواز بخواند.

او می افزاید: «همان جا به من الهام شد. دیدم که دختران با چشمانی اشکبار و لب هایی آویزان، بیشتر از زمانی که نقش های وحشتناک بازی می کردم، به من نگاه می کنند. من ۱۵ -۱۶ساله بودم ولی خیلی خوب فهمیدم».

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ