تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شیوه‌نامه‌ آموزش ساز گیتار برای کودکان ایرانی منتشر شد

0
جلد اول کتاب «شیوه‌نامه‌ آموزش ساز گیتار برای کودکان ایرانی» ویژه‌ مقطع پیش‌دبستانی تألیف مهرداد پاکباز به همراه یک سی‌دی منتشر شد.

 

در مقدمه‌ کتاب به قلم مؤلف اثر می‌خوانیم: در این شیوه‌نامه (مِتُد) کوشیده‌ایم تا «موضوعیت» تدریس موسیقی به کودکان ایرانی— چه از منظر روان‌شناختی و چه در تناسب با فرهنگ ایرانی— اساس کار قرار گیرد تا «مدلی» آموزشی ولی «شاگردمدار» متناسب با ضروریات و مطالبات خاص کودکان امروز ایران ارائه شود. این مدل آموزشی پیرو نگرش «مکتب برلین» نتیجه‌ تئوری و عمل بوده و در طی سال‌های متمادی— چه در طراحی محتوای جلسات تدریس و چه در روند عملی آموزش— همواره مورد بازنگری و تصیح قرار گرفته است. با این وجود نویسنده بر این باور است که پیاده‌سازی جلسات— چه در محتوا و چه در تسلسل‌— می‌تواند تابع نظر آموزگار و «فردیت» شاگرد شکل بگیرد و منجر به تغییرات و تبدیل‌های درون ساختاری نیز بشود. این شیوه‌نامه در سه جلد تدوین شده و اکنون جلد اول (پیش‌دبستان) آن منتشر شده است.

 

مهرداد پاکباز فراگیری گیتار را از ۱۳۶۶ نزد داریوش ابوالحسنی و هنریک عیوضیان آغاز و دوره‌های تئوری موسیقی را در محضر استاد مهران روحانی فرا گرفت. او موسیقی ایرانی را زیر نظر استاد حسین علیزاده و استاد داریوش طلایی آموزش دید. مهرداد پاکباز فارغ‌التحصیل دانشگاه وین در مقطع دکتراست و تا کنون به اجرای کنسرت‌های متعددی در اتریش، ایران، آلمان، مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک پرداخته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ