تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شهره لرستانی: ما به ندای درون گوش می دهیم، نه حرف دیگران !

0

پنجمین کنسرت گروه «دات» به سرپرستی «شهره سلطانی» قرار است در تاریخ 22 و23 مرداد ماه درسالن فرهنگسرای نیاوران برگزار شود؛ در این کنسرت متفاوت «شهره لرستانی» به همراه «شبنم قلی خانی» با دکلمه قطعات گروه «دات» را همراهی می کنند، با شهره لرستانی در خصوص چگونگی حضورش در این کنسرت گفت وگویی داشتیم که در ادامه می خوانید:

خانم لرستانی در ابتدا می خواهم از حضور خود در کنسرت گروه «دات» بگویید! چگونه به این گروه دعوت شدید؟

دوستی من با شهره سلطانی به 30 سال پیش می رسد ،همیشه به شوخی به او می گویم که ما از هزار سال پیش با هم دوست بوده ایم؛ به قول مولانا که می گوید «آن کشنده می‌کشد من چون کنم».
چون کنسرت قبلی شهره سلطانی را دیده بودم مفاهیم اثر کارهای او آنچنان برایم جذاب بود که دوست داشتم با وی همکاری داشته باشم ؛ درست است که تجربه من در زمینه موسیقی خیلی کم است ولی در این زمینه تجربه حسی دارم نه تکنیک ! و با توجه به آنکه کار دوبله ونریشن گفتن هم انجام داده بودم و در این زمینه تجربه وسابقه ای کسب کرده بودم ، تصمیم گرفتم دو تا از کارهای خود را برای شهره سلطانی بفرستم و با این کار پیشنهاد همکاری به او دهم و او هم از کارهای من استقبال کرد که این موجب همکاری و حضورم در گروه دات شد.

این بار برخلاف حضور در مقابل دوربین قرار است که به روی صحنه بروید وبه طور زنده اجرا کنید استرس ندارید؟
در تمرینات هر چقدر می گذرد تازه می فهمم که چقدر کار موسیقی پیچیده است برای همین احترامم برای کسانیکه در این حوزه کار می کنند بالاتر می رود و هر موسیقی را که قبلا با آرامش گوش می دادم ،اکنون با احترام وحرمت بیشتری گوش می کنم چون می بینم که پشت هر لحظه اش استرس ،دغدغه وتلاش است ودرست مثل هر هنر دیگری چون بازیگری ،فیلمسازی چقدر دغدغه دارد.

تمرینات گروه را چگونه می بینید؟
هر لحظه جذاب تر وجدی تر می شود هر چقدر پیش می رویم عاشق تر هم می شویم . خیلی فضای کار را دوست دارم ، شهره سلطانی خیلی دقیق و عباس لطیفی هم در کارش خیلی جدی است. ،فضای کار اصلا شوخی بر دار نیست درست است که من در سه قطعه دکلمه دارم ولی همان قطعات هم برایم جدی ودقیق است.

در صحبت های خود اشاره کردید به این موضوع که مفاهیم کارهای شهره سلطانی شما را جذب کارهای او کرد می توانید در خصوص این مفاهیم بیشتر توضیح دهید؟
شهره سلطانی از فضاهایی می خواند که برای من اهمیت داشت،وقتی زنی از زمین می خواند واز دغدغه هایی حرف می زند که دغدغه های انسانی است ،از حیوانات می گوید از کودکان کار و زمین و از بین رفتن منابع انسانی حرف می زند وچیزهایی می گوید که آدم های دیگر خیلی عادی از کنارآن رد می شوند، از زنانی می گوید که روسپی هستند این چیزها من را به طرف شهره جذب کرد چون دغدغه های آدم های عادی نبود بلکه دغدغه شهره سلطانی بود.

مردم یا دوستان هنرمند با شنیدن خبر حضور شما در گروه «دات» چه واکنشی نشان دادند؟
اصولا اخبار را گوش نمی کنم چون همیشه کسانی هستند که حرف هایی می زنند، به خاطر دارم در زمان کودکی کتابی داشتم به اسم آسیابان، پسرش والاغش ، اکنون هم این کتاب همچنان مثل یک کتاب مقدس برای من بوده است . ماجرای آن درباره آسیابان ،پسرش والاغی بود که می خواستند آن را بفروشند، در مسیر هر کسی چیزی به آنها گفت وآنها طبق نظر مردم پیش رفتند، به همین خاطر معتقدم مردم هر کدام چیزی می گویند با احترامی که برای اربابان مطبوعات و همکاران خوب خودمان قائل هستم به کسی کاری ندارم ، چون ما به آتش مقدسی (ندای درونی) که درون خودمان روشن است توجه می کنیم واین اتحاد مقدسی که بین گروه ماست برای گفتن حرفی است واین گروه زیبایی که شهره تاسیس کرده فقط به نوردرونش و راه روشنی که پیش رو است توجه دارد و همچنین آن دو روزی که قرار است کنسرت دهیم.

با حضورتان در گروه دات بین کارهایتان تداخلی ایجاد نشد؟
مقداری در تنظیم کارهای خود مشکل داشتم اما بالاخره با کمک خدا توانستم برنامه ریزی درستی در کارهایم داشته باشم.

نظرتان درباره حضور یک موزیسین به عرصه سینما یا بالعکس یک بازیگر به عرصه موزیک چیست؟

هیچکس جای کسی را تنگ نمی کند وبه نظر من شهره سلطانی همانطور که در جای دیگری هم گفته ام در عرصه خوانندگی بسیار موفق است شاید حتی موفق تر از عرصه بازیگری هم باشد .

می خوام کمی هم از انتخاب وطراحی لباستان بگویید؟
برای طراحی لباس ها شهره سلطانی برند «نیل موتی» که طراح بسیار توانایی چون «نیلوفر کشاورز» آن را اداره می کند انتخاب کرد و در این کار ایده ونظر های خوبی هم ارائه کرد به همین خاطر فکر نمی کنم جای مشکلی باشد.

بعد از این کنسرت فکر می کنید آینده کاریتان در موسیقی چگونه شود؟

در موسیقی آینده خاصی ندارم و کار من در این زمینه هم نخواهد بود اگر می خواهم کاری انجام دهم باید در زمینه دکلمه باشد چون آن را دوست دارم .

سخن پایانی؟

آرزوی موفقیت برای شهره وشهره ها می کنم و امیدوارم بر روی صحنه بدرخشند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ