تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

گروه دایان با لالایی های مادرانه برای صلح می خواند

0

سیاوش لطفی رهبر گروه دایان گفت: کنسرت دایان با مجموعه ای از لالایی های مناطق مختلف ایران و کشورهایی چون آمریکای جنوبی، اروپای مرکزی و اروپای شمالی در ۱۱ و ۱۲ دی ماه به روی صحنه می رود.
به گزارش خبرنگار هم‌آهنگ نشست خبری گروه آوازی دایان با عنوان رویداد زمین، زندگی و صلح ظهر امروز با حضور نسیم شجاعی سرپرست گروه، سیاوش لطفی رهبر ارکستر و عادله زمانی مدیر موسسه آرتا سام در تالار وحدت برگزار شد.
در ابتدای این نشست سیاوش لطفی ضمن معرفی گروه گفت: هسته اصلی گروه «دایان» از هشت خواننده کر تشکیل شده است؛ ما در ۴ گروه صدایی رنگ صدای مختلف داریم؛ قرار است در بخش نخست هشت لالایی از سرزمین های گوناگون را اجرا کنیم و در بخش دوم کنسرت هم به اجرای نغمه های فولکلوریک مناطق گوناگون جهان بپردازیم.
رهبر گروه دایان درباره نحوه انتخاب لالایی های مناطق مختلف گفت: ایده اولیه ما این بود که مجموعه ای از لالایی های سرزمین های مختلف را جمع آوری کنیم؛ طبعا تنوع زیاد است اما بر اساس سلیقه ۸ لالایی از مناطق مختلف ایران و خارج از کشور را جمع آوری کردیم. ازآذربایجان، کردستان ایران و کشورهایی چون آمریکای جنوبی، اروپای مرکزی و اروپای شمالی لالایی های متنوع مادران را انتخاب کردیم.
وی در ادامه درباره نام گروه توضیح داد:«دایان» در زبان های دنیا به معنای «مادران» است، بر همین اساس، با نگرش مادران این نام را انتخاب کردیم. موضوع اصلی اجرای ما لالایی مادران است که به طور ویژه با صلح مرتبط است.

در ادامه نسیم شجاعی سرپرست گروه دایان درباره بلیت فروشی این کنسرت گفت: ما زمانی برای تبلیغات نداشتیم ،بلیت فروشی این کنسرت را در سایت تیوال آغاز کردیم ؛قیمت بلیت ها را از ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان گذاشته ایم. اگر کنسرت با استقبال خوبی روبه رو شود قطعا کنسرت را تمدید می کنیم.

لطفی در پاسخ به سوال خبرنگار درباره آلبوم تازه گروه «دایان» گفت: آلبومی از مجموعه لالایی های مناطق مختلف را جمع آوری کرده ایم؛ قراراست در بخش اول کنسرت این لالایی ها اجرا شود فعلا درگیر مجوزهای آلبوم هستیم تا آن را هر چه سریعتر منتشر کنیم.

در ادامه عادله زمانی مدیر موسسه آرتا سام که تهیه کنندگی این کنسرت را بر عهده دارد با اشاره به روز جهانی صلح خاطر نشان کرد: از دو سال پیش قصد داشتیم در سه محور «محیط زیست و صلح»، «زنان و صلح» و «کودکان و صلح» پروژه هایی را اجرا کنیم؛ تا آنکه قرار شد پروژه «زنان و صلح» را در قالب کنسرت دایان در روز جهانی صلح برگزار کنیم، اما به دلیل اینکه این کنسرت متقارن شد با ماه سفر، ناگزیرشدیم آن را در ۱۱ و ۱۲ دی ماه به روی صحنه ببریم.

وی افزود: این کنسرت با همکاری موزه صلح تهران برگزار می شود. این موزه طی ۱۰ سال فعالیت خود، با موزه های صلح سراسر جهان همکاری داشته و محور فعالیت هایش پرداختن به موضوع مجروحان شیمیایی است.

زمانی با بیان اینکه در کنار این کنسرت قرار است پوسترهایی از تاریخچه جنگ های شیمیایی در لابی تالار نصب شود توضیح داد: قرار است در روز برگزاری کنسرت پوسترهایی از تاریخچه جنگ های شیمیایی در تالار وحدت نصب شود.
کنسرت گروه آوازی «دایان» ۱۱ و ۱۲ دی ماه ساعت ۲۰ در تالار رودکی تهران برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ