تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد رودکی و كنسرواتوار دولتی مسكو

0

 

در نخستین نشست کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی  ایران و روسیه، تفاهم‌نامه همکاری بنیاد فرهنگی هنری رودکی و كنسرواتوار دولتی مسكو به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این تفاهم‌نامه میان علی اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی و آلكساندر سرگييويچ ساكولوف، رئیس کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی مسکو، در ساختمان وزارت فرهنگ این کشور امضا شد.

موضوع اصلی این تفاهم‌نامه، توسعه همکاری متقابل در زمینه های آموزشی، پژوهشی و تولید و اجرای آثار فاخر موسیقی است.

همکاری و مشارکت در انجام پژوهش های علمی در زمینه های مورد علاقه طرفین، همکاری در برگزاری

دوره‌ها و کارگاه های آموزش موسیقی در ایران و روسیه،  مساعدت در تبادل استاد و هنرجوی موسیقی از جمله بندهای این تفاهم‌نامه است.

مساعدت در برگزاری کنسرت های فاخر موسیقی ایران و روسیه، در دو کشور و مساعدت و همکاری در تولید و اجرای مشترک موسیقی از دیگر مواردی است که طرفین در خصوص گسترش همکاری‌ها به تفاهم رسیدند.

این تفاهم‌نامه در چارچوب چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه، در شهر مسکو به امضا رسید.

عباس خامه‌یار معاون توسعه فرهنگی و بین المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سرگئی آبروالین معاون وزیر فرهنگ روسیه ریاست نشست کمیته مشترک همکاری‌های فرهنگی  ایران و روسیه را بر عهده داشتند.

لازم به ذکر است، بنیاد فرهنگی هنری رودکی به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه موسیقی، مسئولیت دو ارکستر سمفونیک تهران و ارکستر ملی ایران را بر عهده دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ