تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

تنبورنوازان واله در ارسباران درخشیدند

0
«تنبور نوازان واله» جمعه شب مصادف با  ۲۲ اردیبهشت ماه ٩۶ درساعت٢١ به روی سن فرهنگسرای ارسباران رفت. سرپرست این گروه حیدر کاکی که خود نوازنده چیره دست تنبور است، این کنسرت را در دو بخش اجرا کرد.

این گروه بخش اول خود را به دونوازی تنبور و تمبک اختصاص داد که در آن همایون کاکی فرزند این هنرمند وی را در اجرا همراهی کرد.

در این بخش قطعاتی در مقام شاخوشینی و اشتراکات آن با چهارگاه اجرا شد که  این بر اساس بداهه پردازی در ته رزهای کهن تنبور وبا بهره گیری از روند ملودیک وریتمیک این موسیقی بود.

در بخش دوم نیزفضای مقام های ساروخانی و خانه میری و سحری با إشاره هایی به قطاربه اجرا در آمد.

در بخش دوم این کنسرت ، گروه تنبورنوازان واله قطعاتی از استاد علی اکبر مرادی با نام (مهجوری – فراق – وداع) و مقام بایه بایه و آهنگ قدیمی باده نوشان با تنظیم حیدر کاکی و مقامهای گل و خاک جلوشاهی سحری و سوار سوار به اجرا در آمد که با استقبال خوب مخاطبان حاضر در سالن مواجه شد.

اعضای گروه«تنبورنوازان واله» را حیدر کاکى(سرپرست گروه)، مریم شهبازى(همخوان)، کیوان شاه طاهرى(دف)، هادى نجفى(تارباس)، همایون کاکى(کمانچه و تنبک)،مریم صمدى، عباس منصورى، على اصغر منصورى نیا، زهره کرمى، فاطمه کارآمد، صادق میرزایى، پروا کارخانه، هنگامه امامى پرى، فاطمه غلامى(نوازندگان تنبور) در این کنسرت تشکیل می دادند.

تمامی درآمد این کنسرت صرف کمک به ساخت فرهنگسرای تنبور استاد علی اکبر مرادی می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ