تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

ترانه های ماندگار با حضور بزرگان موسیقی آذربایجان اجرا می شود

0
نشست خبری کنسرت ترانه های ماندگار به سرپرستی یاشار احمدی صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این نشست فرهمند تهیه کننده این گروه گفت: این کنسرت بسیار متفاوت است قطعا سبک اجرا موسیقی پاپ نخواهد بود اجرایی متفاوت خواهیم داشت؛ شاید بتوان گفت که این کنسرت به نوعی تلفیقی است.

وی افزود: در این برنامه به جز ترانه های ماندگار کار جدیدی داریم که تنظیم آن را مهدی محمدی انجام داده است .
در ادامه آرمین قیطاسی نوازنده و آهنگساز گروه ترانه های ماندگار درباره جزئیات این کنسرت توضیح داد: در این کنسرت قرار است ۱۴ قطعه از ترانه های ماندگار فارسی و آذری اجرا شود؛ این قطعات را با نگرش جدیدی در عرصه پاپ و کلاسیک تنظیم کردیم که از بافت خود خارج نشود.
وی افزود: کسانی که کنسرت ما را دنبال می کنند نباید به دنبال موسیقی کلاسیک باشند ما تلاش کردیم موسیقی متفاوتی داشته باشیم .
در بخش دیگری از نشست مهدی محمدی از آهنگسازان کنسرت ترانه های ماندگار درباره قطعاتی که قرار است اجرا شود گفت: قطعات جان مریم ، انتظار شیرین از جمله قطعاتی هستند که قرار است اجرا شود همچنین قطعه تازه ای را که ترانه و ملودی آن از بنده است و تنظیمات آن را آرمین قیطاسی انجام داده است قرار است در کنسرت برای اولین بار اجرا کنیم. کارهایی را که انتخاب کردیم بخشی از موسیقی کلاسیک است.

وی افزود: از آهنگسازان برجسته آذری زبان که قرار است ما را همراهی کنند می توانم به توفیق قل اف،واصف آدی گوزلف و فکرت امیروف اشاره کنم.

فرهمند درباره بلیت فروشی این کنسرت گفت: خوشبختانه بلیت فروشی راضی کننده بود؛ قیمت بلیت ها را از ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان گذاشته ایم. قرار است گروه ترانه های ماندگار ۲۶ بهمن ماه در سی و دومین جشنواره موسیقی فجر اجرا داشته باشد.

آرمین قیطاسی با بیان اینکه روش موسیقی در ایران تغییر کرده است گفت: دیگر موسیقی خوب با استقبال مواجه نمی شود؛ مردم خلاف جهت آب حرکت می کنند، چرا این اتفاق رخ می دهد !

یاشار احمدی سرپرست گروه ترانه های ماندگار در پایان گفت: آنقدر که در پاپ قوی هستیم ورسانه ها ما را حمایت کردند در موسیقی کلاسیک ازاین حمایت ها برخوردار نبوده ایم. درهمه کشورها موسیقی کلاسیک ویترینی برای ارائه فرهنگ کشورها است ولی در ایران برعکس؛ در این ژانر ما نوازندگان و مخاطبان کمی داریم، همه به سمت موسیقی پاپ گرایش پیدا کرده اند.
لازم به ذکر است که کنسرت ترانه های ماندگار ۱۳ و۱۴ دی ماه در تالار رودکی برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ