تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

بیشتر به انتشار تک آهنگ فکر می کنم

0

وحید عسگریان متولد 1336 است که نزد اساتیدی چون شهرام ناظری ، ناصح پور ، ناصر فرهنگ فر و برخی از اساتید دیگر موسیقی را فرا گرفت؛ او که اکنون استاد آواز است، در سبک موسیقی سنتی کارهایی را ارائه کرده است؛ در خصوص فعالیت های حرفه ای اش به خصوص انتشار آثار تازه اش گفت و گوی کوتاهی با او داشتیم که در ادامه می خوانید :

آقای عسگریان از چه سالی وارد عرصه موسیقی شدید؟

از سال 1362 نزد اساتید بزرگی چون شهرام ناظری ، ناصح پور ، ناصر فرهنگ فر ، رامبد صدیف موسیقی را فراگرفتم ؛ ردیف آوازی را درسال 70 نزد استاد بهاری آموزش دیدم واز سال 74 هم در محضر استاد احمد ابراهیمی نکاتی را آموختم.
سال 76 الی 77 هم نزد استاد حسین عمومی بودم و در سال 92 در خصوص نکات آوازی درس هایی را از استاد کرامتی فرا گرفتم ؛ از سال 67 الی 68 هم در مقام استاد به آموزش آواز پرداختم .

در این سال ها با چه گروه هایی همکاری داشتید؟

تاکنون در کنسرت آیین فاخته به سرپرستی رضا موسوی زاده و اجرای استاد ابراهیمی که در تالار وحدت برگزار شد حضور داشتم.

آیا آثاری هم منتشر کردید؟

بیشتر تک آهنگ منتشر کردم ،البته در سال 94 نخستین آلبوم خود را روانه بازار کردم ؛ «پنجره بکشای» اثری ارکسترال و روایتگر موسیقی ملی است؛ در این اثر که 5 قطعه را شامل می شود؛ یک ترک بر اساس اشعار فروغ فرخزاد کار شده است.

در حال حاضر کار تازه ای را برای انتشار آماده نکرده اید؟

چون انتشار آلبوم هزینه بر است فعلا بر روی قطعات تازه ام تمرکز کرده ام. قرار است دو قطعه را به زودی منتشر کنم یکی از آنها به نام «زمزمه و نجوا» است و دیگری هم برگرفته از شعر «هیچکس اینجا نیست» اثر سهراب سپهری است. اکثر اشعار این آلبوم از «شاملو» ، «مهدی اخوان ثالث» و «سایه» است .
آهنگسازی این قطعات را «پیمان خازنی» انجام داده وضبط آن هم در «استودیو هنر» صورت گرفته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ