تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

به زودی ارکستر زهی وحید وفایی افتتاح می شود

0

وحید وفایی از افتتاح ارکستر زهی خود تا انتشار آلبوم تازه اش خبر داد.
وحید وفایی در گفت وگو با خبرنگار هم‌آهنگ درخصوص افتتاح ارکستر زهی خود گفت: ایده تشکیل این ارکستر توسط شبنم حسین زاده (فلوتیست) درسال ۱۳۸۶مطرح شد و قرار شد با علیرضا متوسلی سولیست فاگوت همکاری داشته باشیم . برای تحصیل فوق لیسانس کنترباس ودکتری به دانشگاه دولتی ارمنستان رفتم ودر کنسرواتوار کومیتاس تحصیل کردم  و همزمان با تحصیل دکتری فوق لیسانس دوم رهبری ارکستر را در سال ۲۰۱۲ گرفتم .این فوق دوم شهامت بیشتری به من داد تا این ارکستر را راه اندازی کنم.
وی افزود: ارکستر زهی ما ۱۸ نفره است ،سینا حسین زاده نوازنده ومدرس ویلون که سابقه سرپرستی وتشکیل فلارمونیک ایرانیان را دارد مدیریت ارکستر را به عهده گرفت . هدف من از تشکیل این ارکستر این است که برای شهرستان ها هم امکانی فراهم شود که ازاجرای خوبی بهرمند شوند؛ قصد داریم این ارکستر در سراسر ایران اجرا داشته باشد.در حقیقت می خواهیم این فرهنگ را در شهرستان ها گسترش دهیم.
وفایی با اشاره به اجرای کنسرت تبریز یاد آور شد: سال گذشته در تبریز با حضور مهمانانی چون سیاوش ظهیرالدینی و نادر مشایخی اجرایی داشتیم این اجرا آخرین کنسرت بهاری بود که با استقبال این هنرمندان روبه رو شد.
او در پاسخ به این سوال که آیا به فکر انتشار آلبوم مستقلی نیستید توضیح داد: در فکر آن هستم که اجراهای ارمنستان را به صورت آلبوم منتشر کنم ولی با مشکل نوازنده پیانیست رو به رو هستم دوست دارم کسی که با من کار می کند سر شناس باشد تا بتوانم کار خوبی را در اختیار مردم قرار دهم.
وی افزود: به تازگی از طریق کاوه همدانیان با یک پیانیست خوب به نام علیرضا خیابانی( آهنگساز و پیانیست )که تحصیلات خود را در آلمان گذرانده است آشنا شدم ،قرار است آذرماه با هم همکاری داشته باشیم .او کسی است که یکی از قطعاتش توسط سر سایمون رتل رهبرفیلارمونیک برلین اجرا شد.
وی در پایان با اشاره به اجرای کنسرت «پوئم سمفونی کاروان عشق» گفت: در شب های پنج شنبه ، جمعه به همراه گروه «پوئم سمفونی کاروان عشق» در تالار وحدت اجرایی داشتیم . سعید اردیانی آهنگسازی قطعه ها و همچنین رهبری ارکستر را در این اجرا بر عهده داشت . اجرای خوبی داشتیم ؛ قرار بود شنبه هم اجرایی داشته باشیم ولی کنسل شد .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ