تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کلهر موسیقی سرزمینش را زنده نگه داشت

0
هم‌آهنگ-با کیهان کلهر در دوران نوجوانی آشنا شدم. هر دو کُرد کرمانشاه هستیم، در کارهای هنری با ایشان همکاری داشته‌ام و بیش از ۴۰ سال از این دوستی و رفاقت می‌گذرد.

اگرچه کرمانشاه فضای محدودی برای ترقی بود اما این هنرمند با استعداد با دور شدن از این دیار، هنر خود را ادامه داد و در کانادا در رشته آهنگسازی مشغول به تحصیل شد.کیهان کلهر با آنکه موسیقی غربی خوانده است، اما هیچگاه فراموش نکرد به چه نوع موسیقی و فرهنگی تعلق دارد و موسیقی اصیل سرزمینش را در دنیا زنده نگاه داشت؛ همین امر باعث شد بتدریج مدارج ترقی را طی کند، به طوری که امروزه او در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا معرفی شده است.
آقای کیهان کلهر آثار بسیاری در همکاری با موزیسین‌های بین‌المللی همچون یویو ما (نوازنده نامی ویولنسل امریکایی چینی تبار) در کنسرت «جاده ابریشم» که موسیقی تلفیقی بود، شجاعت حسین خان (نوازنده سی‌تار اهل کشورهند) درجشنواره های مختلف و آلبوم‌های موسیقی و همچنین اجرای برنامه و آلبوم با اردال ارزنجان (نوازنده باقلامای ترکیه) داشته است. آلبوم «در آیینه آسمان» کار مشترک من با ایشان است که منتشر شده است.علاوه بر این به همراه دیگر نوازندگان موسیقی به مناسبت نوروز در ترکیه اجرا داشته‌ایم.
آقای کلهر بیشتر به‌ عنوان یک سولیست معرف حضور همه هستند؛ هنرمندی که اجرای صحنه‌ای را به خوبی می‌شناسد. سبک نوازندگی کمانچه ایشان منحصر به خودشان است و هرکسی که صدای ساز او را می‌شنود بی‌شک پی به نوازندگی ایشان خواهد برد و باید گفت عمر پر باری برای موسیقی ما داشته‌اند. ان‌شاءالله سال‌های سال زنده باشند و به هنرشان بپردازند؛ هنری که قطعاً به صلاح فرهنگ و هنر کشورمان خواهد بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ