تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«زیر و بَم» به سرپرستی جلال محمدی به صحنه می رود

0

گروه موسیقی سنتی «زیر و بَم» همزمان با هفته هنر انقلاب به سرپرستی سیدجلال محمدی و با حمایت واحد موسیقی حوزه هنری استان مازندران تاسیس و شروع بکار کرده است.
سید جلال محمدی سرپرست گروه فولکلور «آوای تبری» در گفت وگو با هم آهنگ در خصوص تاسیس گروه «زیر وبم» گفت: گروه موسیقی سنتی «زیر و بَم»۲۶ فروردین ماه درمراسم «دری به خانه خورشید» در حوزه هنری ساری به روی صحنه می رود؛ این مراسم به مناسبت هفته هنر انقلاب هر سال برگزار می شود.
وی افزود: گروه موسیقی زیر و بم با هدف ترویج و گسترش موسیقی اصیل ایرانی وآهنگسازی و تنظیم روی اشعار بزرگان فرهنگ و هنر ایران و مازندران‌ شکل گرفته است. در این کنسرت گروه زیر وبم با آهنگسازی بر روی اشعار فیلسوف و شاعر بزرگ حضرت مولانا ، شاهین البرز و زنده یاد پرفسور ستوده به صحنه می روند.

این خواننده در ادامه خاطر نشان کرد: این گروه در مراسم سالروز درگذشت استاد ستوده که به همت واحد پژوهش اداره کل ارشاد اسلامی در اردیبهشت ماه برگزار می شود اجرای اختصاصی خواهد داشت.
محمدی در پایان اعضای گروه «زیر وبم » را نام برد وگفت: از اعضای این گروه می توان به هادی مهجوری نوازنده تار ، هانی وریجی نوازنده نی، احسان کرد نوازنده سنتور، سید محمدرضا محمدی نوازنده کمانچه،محمد ابراهیم نژاد نوازنده کمانچه، داریوش هاتف راد نوازنده دف و تمبک، رضا یوسفیان نوازنده عود، میثم روحی آواز و امیر رضا خدمتگزار نوارنده تمبک اشاره کرد.
وی افزود: همچنین سید عباد محمدی هنرمند سرشناس موسیقی محلی هم در کنار گروه به آواز، نوازندگی ساز بادی ول له وا سرنا و غرنه خواهد پرداخت ؛ بنده هم به عنوان نوازنده تار و سرپرست در کنار گروه هستم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ